ИЗБЕРИ: БРЯГ NEWS | БРЯГ РУСЕ | ПОСОКИ ПЛЕВЕН | НЮЗ ГЛАС ЛОВЕЧ | СИЛИСТРЕНСКИ БРЯГ

Баскетбол: Момчетата на „Спартак“ - Плевен, с победа над отбора на „Академик“ - София

Спорт
09.12.2018  |  16:22
642
На 15 декември плевенчани излизат в домакински мач срещу шампиона „Левски Лукойл“
Треньорът на „Спартак“ Александър Дяковски избра две деца, които да изнесат топката за мач на тима в НБЛ срещу „Академик“ - София. Това бяха Юли и Дени (на снимката), които бяха и кадем на плевенчани за мача Снимки: bball.bg

Отборът на „Спартак“ – Плевен, прекъсна серията си от четири поредни загуби в НБЛ. В своята зала “Балканстрой” в Плевен тимът на Александър Дяковски се наложи над младия и пълен с талант състав на „Академик“ - София, с 91:85 в мач от 9 кръг в мъжкия ни елит. Така плевенчани вече имат баланс от 3-5, докато момчетата на Георги Давидов са с 2 успеха и 6 поражения, съобщава bball.bg.

След равностойно начало плевенчани дръпнаха с 21:15 чрез Денислав Вутев и Тодор Тодоров. През втората част „Спартак“ стигна до 38:26 след две поредни тройки на Острев, а на голямата почивка на таблото бе изписано 47:32 за домакините.

След паузата чрез Чернокожев, Николов и Милов „Академик“ сведе пасива си до 1 точка за 59:60. През последната четвърт първият дори даде аванс на „Академик“ за 62:60. Последваха няколко смени на водачеството, преди „Спартак“ отново да излезе напред и отново чрез Острев за 80:73.

Далечен снаряд на Коев пък фиксира 85:78 в добавка към няколко успешни акции на Бързаков, което реши всичко в този двубой.

Най-добри: над всички за „Спартак“ бе Денислав Вутев с 18 точки. Георги Бързаков добави 17. Цветослав Острев оформи дабъл-дабъл – 15 точки и 13 асистенции. Константин Коев наниза 14 плюс 9 борби. Радослав Кочев приключи с 10 точки.

Най-резултатен за „Академик“ бе Цветомир Чернокожев с 20 точки и 7 борби. Андрей Иванов се включи с 19 и 5 борби. Николай Николов и Александър Милов останаха съответно с по 15 и 13 точки. Милен Дудев се завърна в игра за тима от Правец след повече от месец отсъствие заради контузия.

Какво предстои: На 15 декември „Спартак“ - Плевен, ще приеме шампиона „Левски Лукойл“, а ден по-рано „Академик“ - София, ще играе с отбора на Ямбол.

Александър Дяковски: Всичко е добре, когато завърши добре

Александър Дяковски има от какво да бъде доволен, тъй като неговият „Спартак“ прекъсна серията си от четири поредни загуби в НБЛ след 91:85 над „Академик“ - София. Треньорът на плевенчани се надява зала “Балканстрой” да бъде пълна и за мача срещу "Левски Лукойл" на 15 декември.

“Целта ни беше да се представим добре през първото полувреме и успяхме да го изпълним. Поведохме с 15 точки на почивката. В третата част явно се задоволихме с резултата и си помислихме, че ще продължава да ни бъде лесно. Още в първите атаки се видя, че нещата няма да се получат, ако не бъдем концентрирани и не правим това, което трябва. Взеха ни и много борби през този период. От това "Академик" си повярва и се върна в мача. В крайна сметка всичко е добре, когато завърши добре”, отбелязва Дяковски пред bball.bg. И още: “Цветослав Острев стисна зъби и показа характер, защото той още в началото на последната четвърт беше останал без крака. Просто нямаше как да не е на терена, защото ни трябва неговият опит. Относно Георги Бързаков, мога само да го поздравя, защото мога да си представя какво му е толкова години да не получава шанс, а сега все едно камък му падна от плещите. Много се радвам за него. Задачата след седмица ще бъде доста по-лека, отколкото беше този път. Срещу „Академик“ беше тежката задача. Когато трябва да победиш на всяка цена, това са тежките мачове. Срещу „Левски“ само може да стане един празник. Ние само можем да спечелим от това. Надявам се нашите фенове да напълнят залата”.