ИЗБЕРИ: БРЯГ NEWS | БРЯГ РУСЕ | ПОСОКИ ПЛЕВЕН | НЮЗ ГЛАС ЛОВЕЧ | СИЛИСТРЕНСКИ БРЯГ

22.02.2019  |  13:10
286
Състезателите на Петър Шопов вече са с шест победи в Суперлигата
ВК "Дунав" /фейсбук/

Мъжкият волейболен отбор на "Дунав" записа чиста победа с 3:0 гейма при гостуването си на "Черно море" във Варна в мач от 19-ия кръг на елитната Суперлига на България. Състезателите на треньора Петър Шопов и помощника му Красимир Миронов спечелиха трите части с 25:20, 25:21, 25:23 точки, като регистрираха шестата си победа през сезона.

И през трите гейма на мача имаше равностойност до средата, след което гостите взимаха аванс и налагаха волята си. В третата част "Дунав" поведе с 24:20, след което варненци отбелязаха три поредни точки и намалиха до 24:23. За повече обаче нямаха сили, русенци запазиха хладнокръвие и реализираха последната точка за крайното 3:0.

Въпреки чистия успех "Дунав" остава на девето място във временното класиране, с шест успеха, 12 загуби и вече актив от 19 точки. С абсолютно същия актив е и "Марек Юнион-Ивкони", но дупничани са осми в подреждането, единствено с по-добър показател при съотношението спечелени/загубени точки в изиграните геймове. Съставът на "Черно море" е десети с 16 точки, като записа 14-а загуба.

Най-резултатен за успеха на "Дунав" във Варна бе Данаил Милушев с 15 точки, 11 т. добави Милен Минчев, а с 8 т. е Васил Атанасов. Капитанът Костадин Стойков е с 6 т., колкото има и Станислав Величков. По три аса записаха Минчев и Евгени Горанов, който завърши с общо 5 т.

На 26 февруари /вторник/ "Дунав" гостува на "Нефтохимик" в Бургас в отложен мач от 14-ия кръг, а в 20-ия кръг на 2 март от 17 часа русенци приемат ЦСКА.