ИЗБЕРИ: БРЯГ NEWS | БРЯГ РУСЕ | ПОСОКИ ПЛЕВЕН | НЮЗ ГЛАС ЛОВЕЧ | СИЛИСТРЕНСКИ БРЯГ

Тенисът на маса в "Дунав" блести в злато на държавното за девойки до 21 години

Спорт
03.06.2019  |  13:35
404
Момичетата на Стефан Лъвчиев с шампионска отборна титла и няколко медала на първенството в Пловдив
СНИМКИ: СКТМ "Дунав" /РУСЕ/

Девойките до 21 години на СКТМ "Дунав" /Русе/, водени от треньора Стефан Лъвчиев, завоюваха шампионската титла отборно на проведеното държавно първенство по тенис на маса в Пловдив. Шампионатът на България приключи на 2 юни.

Мария Йовкова, Михаела Димова и Ивон Кръстева, които на практика са и женският тим на "Дунав", постигнаха пет победи с по 4:1, за да триумфират с шампионската титла. Те победиха на полуфинал “Две Могили”, а във финалната битка за златната купа - "Корабостроител 92" /Варна/, когото бяха победили в предварителната група със същия резултат.

След срещите в отборното първенство се проведоха и битките на сингъл, двойки и смесени двойки. Отново момичетата на "Дунав" блестяха.

Мария Йовкова завоюва два златни медала – на лично и на двойки със съотборничката си Михаела Димова.  Йовкова победи на финала Кръстина Иванова “Стоянстрой” /Пловдив/ с 3:0 гейма. На двойки русенки победиха тандема Илиева/Враменцалиева.

Димова спечели бронз на сингъл, а на смесени двойки в партньорство с Явор Белаков от пловдивския клуб "Чоо" също стигна до бронза.

16-годишната Ивон Кръстева стигна до четвъртфинал на двойки с Вики Персова от “Стоянстрой” /Пловдив/. На лично бе спряна от бившата национална състезателка Есин Саид /НСА София/ след оспорван двубой, загубен с 1:3 гейма.

Със спечелените шампионски титли и медали "Дунав" /Русе/ запазва силното си име сред водещите клубове по тенис на маса в страната, коментират специалистите.